Ankara’da Erasmus+ Toplantısı

Erasmus+ Programı bünyesinde yürütülen Stratejik Ortaklık (KA2), Bilgi Ortaklıkları(KA2) ve Sektörel Beceri Ortaklıkları (KA2) Projeleri uluslar arası proje ortaklığı temeline dayalı, yapılandırılmış ve ürün odaklı projelerdir. Bu projelere çok farklı sektörlerden kurum ve kuruluşlar ortak olabildiği için, sektörler arası (cross sectoral) projeler olma özelliğini de taşımaktadırlar. Bütün sektörlere açık olan bu programlar, sektörlerin ve sektörler arası işbirliğinin gerçekleştirilmesi, sektörlerdeki problemlerin çözülmesi ve uluslar arası standartların oluşturularak uygulamaya konulabilmesi için önemli fırsatlar sunmaktadır.

Son başvuru tarihi 31 Mart 2016 olan “Erasmus+ Stratejik Ortaklık Projeleri”ndeki sektörler arası özelliğin, farklı sektörlerden gelecek katılımcılara tanıtılması için 15 Mart 2016 tarihinde Merkez Binamızda  “Erasmus+ Sektörler Arası Fırsatlar Toplantısı” gerçekleştirilecektir. Toplantı katılımcıları farklı sektörlerden seçilecektir. Ayrıca, bu toplantıda  sektörler  arası proje yapmış kurumların  proje tanıtımları gerçekleştirilecektir.

İlgili Yazı:   Europass ile Etkili CV Hazırlamak

Toplantıya katılmak isteyenlerin, aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurup sisteme yüklemesi gerekmektedir. Başvurular arasından katılımı uygun görülenlere e-posta yoluyla bildirim yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 29 Şubat 2016

15 Mart 2016 tarihindeki toplantıya katılım için lütfen tıklayınız.
Toplantı programı için tıklayınız.

Kaynak: Ulusal Ajans