Avrupa Gençlik Forumu Denizli

Avrupa Gençlik Forumu, bu yıl Denizli’de! Başvurular için geri sayım başladı.

Avrupa Gençlik Forumu, AB Türkiye Delegasyonu tarafından, AB Bilgi Merkezlerinin bulunduğu 20 ilden (Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) üniversite öğrencilerinin katılımıyla bu yıl 13 – 15 Nisan 2016 tarihleri arasında Denizli’de düzenleniyor.

Öğrenciler farklı illerden bir araya gelerek, “Demokrasi” ve “Aktif Yurttaşlık ve Çoğulculuk” temaları üzerinden temel haklar, yurttaşlık hakları ve siyasal haklar, farklı kimliklerin temsiliyeti konuları üzerine bilgilendirme semineri ve çalıştaya katılacaklar. Öğrencilerin birbirleriyle etkileşimde bulunabilmeleri için demokrasi simülasyonu, koro çalışması, gençlik konseri ve sosyal program gibi kültürel aktiviteler de gerçekleştirilecek.

Etkinliğin son gününde yapılacak Forum’da, yazar, yönetmen, sanatçı, akademisyen, farklı dinlere ve etnik kökenlere mensup temsilciler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve aktivistlerden oluşan katılımcılar yer alacak. Moderatör eşliğinde öğrencilerin de elektronik oylamayla interaktif katılımları sağlanacak.

İlgili Yazı:   PAÜ Uluslararası Tekno Girişimcilik Akademisi Zirvesi

Eğer üniversite öğrencisiyseniz ve tüm masrafların, Avrupa Birliği Bilgi Ağı projesinden karşılanacağı Avrupa Gençlik Forumu’na katılabilmeyi istiyorsanız, en geç 29 Mart 2016, Salı günü mesai bitimine kadar özgeçmişiniz ile birlikte ekteki başvuru formunun doldurmanızı ve Denizli AB Bilgi Merkezi’ne cansun@dso.org.tr e – posta adresi aracılığıyla göndermenizi rica ederiz.

Not 1: Daha önce Avrupa Gençlik Forumlarına katılan üniversite öğrencileri tekrar kabul edilmeyecektir.

Not 2: Gönderilen başvuru formları ve özgeçmişler ile Avrupa Gençlik Forumu’na katılacak isimler seçimle belirlenecektir. Başvuru formu göndermiş olmanız, Avrupa Gençlik Forumu’na başvurunuzun nihai kabulü anlamına gelmemektedir.

Başvuru formu için link burada:

http://ab.dso.org.tr/haber.php?H_ID=0ba4baf31cc5ec5d