Avrupa Gönüllü Hizmeti 20. Yılını Kutluyor

Avrupa Gönüllü Hizmeti 17-30 yaşları arasındaki gençlere yurt dışında gönüllü olarak bir projenin parçası olma fırsatını sunuyor. Mültecilerle veya göçmenlerle dayanışma, çevresel konularda çalışma, çocuklar ve yaşlılar için etkinlikler düzenleme, sivil toplum ve hükumet dışı kuruluşları destekleme, kültürel ve daha bir çok diğer alanlarda çalışma imkanı veren Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) gönüllülerin seyahat, sigorta ve yaşam giderlerini karşılarken belli bir miktar harçlık bile vermektedir.

Bir organizasyon olarak ise oluşturulan projeye finansal destek alabilir ve uluslararası gönüllülerle projede birlikte çalışılabilir. Uluslararası gönüllüler projeye kendi deneyim, heves ve gayretleriyle katkı sağlarken farklı bir bakış açısıda getirebilirler.

İlgili Yazı:   Danimarka'da Uzun Dönem AGH

Bir gönüllü  ve kuruluş olarak  daha iyi bir dünya için hayali olan Avrupa Gönüllü Hizmetleri 20. yılını kutluyor. Bu kapsamda İngiltere, Romanya, İtalya ve Letonya‘dan beş organizasyon ev sahibi kuruluş olarak uluslararası gönüllüler ile ilgili deneyimlerini paylaşıyorlar.

Mina, Danimarka’ya yaşayan genç bir mülteci. Avrupa Gönüllü Hizmetleri sayesinde Brüksel’de diğer mültecilere yardım etme fırsatını yakalamış. Hikayesi videoda, iyi seyirler.

Avrupa Gönüllü Hizmetlerin 20. yılı dolayısıyla yapacağınız paylaşımları #EVS20 hastag’i ile paylaşmayı unutmayınız 😉 Daha fazla bilgi ve etkinliklerin takibi için linke tıklayın!