Avrupa’da Staj Yapmanın 10 Faydası

Stajlar iş hayatına başlamanın ilk adımıdır. Mezun olmadan önce veya yeni mezunken staj yapmak kişisel gelişiminiz ve profesyonel kariyeriniz için çok faydalı olacaktır. Erasmus Plus Staj Hareketliliği Programı sayesinde Avrupa’da staj yapabilirsiniz.

İçerik

İlgili Yazı:   3 Milyonuncu Erasmus Öğrencisi: Vojtech ZRUST - Çek Cumhuriyeti
1- Erasmus Plus Staj Hareketliliği Programı, bir Avrupa Birliği projesi olduğu için vize alma süreci Erasmus öğrencisi için daha kolay olacaktır.

vizekalkiyormu

2- Diğer Avrupa şehirlerini rahatça ziyaret etme şansına sahip olursunuz.

3- Aylık 400-600 Euro arası hibe alabilirsiniz.

4- Erasmus Plus Staj Hareketliliği Programı sayesinde uluslararası bir ortamda çalışma şansı elde edebilir ve iş ortamını tanıyabilirsiniz.

office

5- Staj yaptığınız şirkette daha sonra çalışma şansı bulabilir veya bulunduğunuz ülkedeki diğer iş imkanlarını değerlendirme şansı elde edebilirsiniz.

office-work

6- Yabancı dilinizi geliştirebilir ve iş ile ilgili terimleri öğrenebilirsiniz.

ingilizce_öğrenmek_podcast

7- İşverenler işe alım süreçlerinde edindiğiniz tecrübelere bakarlar. Yapmış olduğunuz staj ile rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

work_competition

8- Farklı kültürleri tanıyabilir ve yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

cultures

9- Okulda öğrendiklerinizi pratik olarak tecrübe etme şansı yakalayabilir bu sayede yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

practice

10- Yaptığınız staj ve yurtdışı macerası ile kendi ayaklarınız üstünde durmayı öğrenir bu sayede kendinize olan güveninizi arttırabilirsiniz.

ozguven