Belarus Ekonomi Yüksek Lisans Programına Katıl

Belarus Ekonomik Araştırma ve BEROC Destek Merkezi, Beyaz Rusya Eyalet Üniversitesi Ekonomi Departmanı temel alınarak Ocak – Haziran 2017‘de Minsk’te yapılacak Ekonomi Lisansüstü Okulu‘na kayıt yaptırmak isteyenlere memnuniyetle duyurur.

Okul, bir modül formatında tutulacaktır. Sınıflar, akşamları (18-21 saatleri arasında) bir hafta boyunca aylık olarak planlanmaktadır. Her bir modül 20 akademik saatten oluşur.

Eğitim dilinin ingilizce olacağı programda katılımcılar Mikroekonomi, Makroekonomi, Ekonometri ve Araştırma Yöntemleri üzerine dersler alacaktır. Eğitmenler, BEROC fakültesi, Avrupa ve Amerika’daki üniversitelerinin ziyaretçi profesörleridir.

Kimler Katılabilir:

  • Doktora veya yüksek lisans öğrencisi olmak veya Belarus üniversitesinde doktora veya yüksek lisans programına girmeyi planlıyorsanız;
  • İngilizceyi iyi biliyorsun;
  • İyi bir üniversite puanına sahip olmak (ortalama puan, on puanlık bir ölçekte, eşit veya 7,5’den yüksek olmalıdır).

Burs 

Yarışmaya  seçilen adaylara, öğrenim başarısına göre bölgesel üniversitelerin lisansüstü öğrencilerinin ödediği öğrenim ücreti, seyahat ve konaklama masraflarını ödenmesi için burs verilecektir.

Derslerin% 80‘ine katılan ve sınavları başarıyla geçen katılımcılar sertifika alacaktır.

Katılmak için 18 Aralık tarihine kadar Başvuru Formunu doldurmak gerekiyor. Seçilen adaylar 9 Ocak‘ta e-mail ile bilgilendirilecektir. Detaylı bilgi için linkte tıklayınız.