EDX ve ETS: Ücretsiz TOEFL Kursu

EDx: Harvard ve MIT üniversiteleri tarafından ortaklaşa kurulan EDx bir onlayn öğrenme platformu ve MOOC (kitlesel çevrimiçi açık ders) sağlayıcı olarak öğrencilere dünyanın en iyi üniversite ve enstitülerinden eğitim sunmak amacıyla 2012 yılında kurulmuştur.

ETS: 1947 yılında kurulan ETS (Educational Testing Servise) dünyanın en büyük kar amacı gütmeyen eğitim amaçlı test ve değerlendirme yapan kurum ve TOEFL® sınavının uygulayıcısı organizasyondur.

Kurs Hakkında

Bu hazırlık kursu, TOEFL® sınavını hazırlayan, yöneten ve değerlendiren uzmanlar tarafından İngilizcesini geliştirmek ve TOEFL® sınavına hazırlanmak isteyenler öğrenciler için hazırlanmıştır.

TOEFL® testi dünyanın en çok kabul edilen ve güvenilir İngilizce değerlendirme testidir. Milyonlarca insanın hayalleri olan okuma ve yurt dışında çalışma rüyalarına kavuşmada yardımcı olmuştur. 9.000 fazla yüksek öğretim kurumu, devlet acenteleri ve dünya genelinde organizasyonlar TOEFL® sınavını kabul etmektedirler.

Bu kurs sayesinde yapabileceğin en iyi TOEFL® puanına ulaşmanıza yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Eğitmenler her bölüm (okuma, dinleme, yazma ve konuşma) için ayrı ayrı rehberli edecek, geçmiş sınavlarda ne tür teknikler kullanılarak başarıya ulaşıldığını gösterip ne tür sorular çıkabileceğine dair örnekler verecektir. Çok değerli tavsiyelerin yanında, sınavı nasıl kayıt olunduğunu ve sınav günü neler yapılması gerektiği detaylıca açıklanacaktır.

İlgili Yazı:   Ücretsiz IELTS İngilizce Sınav Teknikleri Kursu

Kurs videolarla, örnek soru ve açıklamalarıyla, kısa sınavlarla (quiz), işbirlikçi tartışma platformlarıyla oldukça interaktif olacaktır. Bu kurs süresince eski testlerden gerçek materyalleri ulaşma imkanı olacaktır. Peki dünyada TOEFL® sınavına kimler girmektedir ?

– Üniversite okumak isteyen öğrenciler,
– Burs ve profesyonel sertifika almak isteyen adaylar,
– İngilizce seviyesini öğrenmek isteyenler,
– Belli ülkeler için vize başvurusunda bulunan öğrenciler ve işçiler.

Kurs Öğrenilecek Konular

  • İngilizce dil yeteneklerini geliştirmeyi
  • TOEFL® sınavının dört bölümünü (okuma, yazma, dinleme, konuşma) etkin olarak yönetmeyi
  • TOEFL® sınavında hazırlanmada yardımcı olacak tüyolar, yardımlar
  • TOEFL® sınavının puanlama sistemi
  • TOEFL® puanını burs, eğitim, vize ve iş başvuruları için nasıl kullanmayı
  • Sınav esnasında zamanını yönetme
  • TOEFL® sınavı için ek kaynakların nereden temin edileceği
  • TOEFL® sınavına nasıl kayıt olunabileceği gibi konular öğretilecektir.

Kurs hakkındaki tüm detaylar ve başvuru için buraya tıklayınız.

İyi çalışmalar ve TOEFL® başta olmak üzere tüm sınavlarda Avrupa Fırsatları olarak başarılar dileriz 🙂