Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya Proje Çağrısı

Get involved! Call for Projects on Empowerment and Participation

Proje SÜRESİ: 15 EKİM – 15 Aralık 2016

Bu siteden lara göz atıp iletişime geçebilirsiniz.

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya 15 Ekim – 15 Aralık 2016 tarihleri arasında Alman Dışişleri Bakanlığı’nın desteği ile gençlerin katılımını güçlendiren ve teşvik eden stratejileri uygulayacak olan, Bu siteden lara göz atıp iletişime geçebilirsiniz.
okul dışı gençlik ve eğitim alanında toplam iki ayrı iki ortaklı model projeye 25.000’er Avroya kadar hibe verecektir. Model projelerin amacı, Türkiye ve Almanya arasındaki gençlik değişimi kapsamında söz konusu konseptleri daha da güçlendirerek iyi uygulamaların yerleşmesini sağlamak,Bu siteden ler ile iletişim kurabilirsiniz. gençlerin katılımını teşvik eden iyi uygulama örneklerini görünür kılmak ve iki ülkedeki aktörleri bir araya getirmektir.

turkiye-almanya-genclik-koprusu

KOŞULLAR

Get involved! Call for Projects on Empowerment and Participation çağrısı okul dışı gençlik çalışmaları alanında Almanya ve Türkiye’den kamu yararına çalışan veya kamu sektöründen aktörlere hitap etmektedir. Hibe verilmesi öngörülen çalışmalar, ilgili tematik alanlarda bireysel becerileri ile yaşam alanlarında değişimlere etki edebilecek gençlere kendini ve başkalarını aktif birer tasarlayıcı olarak deneyimlemesine olanak sağlayan çalışmalar olacaktır. Sporda, çevre ve sürdürülebilir kalkınma konularının irdelenmesinde veya bilim ve diğer konu alanlarının ele alınmasında ortaya çıkabilecek ortak deneyimleme ve deneme alanlarının odağında kültürel çeşitliliğin yaşanması ve kültürlerarası yeterliliğin güçlendirilmesi de yer almaktadır.

Projelerin 15 Ekim – 15 Aralık 2016 tarihleri arasında Almanya’da uygulanması ve en az beş proje tam gününü kapsaması öngörülüyor. Aktif olarak Almanya ve Türkiye’den 12 ila 30 yaşları arasında yaklaşık 12’şer genç ve genç erişkinin (toplam 24 genç) katılması öngörülmektedir.

BAŞVURU

Başvurular 18 Eylül 2016 tarihine kadar Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya’ya teslim edilebilir. Bunun için lütfen başvuru formunu ve finansal plan formunu kullanın ve başvurularınızı eksiksiz olarak

getinvolved2@jugendbruecke.de adresine gönderin.

İçerik ve çerçeve koşullarıyla ilgili diğer bilgilere başvuruyla ilgili Yönerge ve Açıklamalar’danulaşabilirsiniz.

SORULARINIZ İÇİN İRTİBAT

Katrin Yaşar
Proje Koordinatörü
T +49.211.837.2639
yasar@jugendbruecke.de
www.jugendbruecke.de

Ceyda Özdemir Ertan
Proje Koordinatörü
T +90 212 522 0030
T +90 212 522 1030
info@genclikkoprusu.org
ozdemir@genclikkoprusu.org
www.genclikkoprusu.org

Serra Berk
Proje Danışmanı
T +49.211.837.2650
berk@jugendbruecke.de
www.jugendbruecke.de

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, iki ülke arasında öğrenci ve gençlik değişimlerini yoğunlaştırmayı hedefliyor. Somut programlarla ve mevcut girişimleri ön plana çıkararak Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya karşılıklı değişim olanaklarını arttırmayı ve iki ülkenin birbirine yakınlaşarak ilişkilerin daha da güçlenmesini amaçlıyor.