Gezginler İçin Seyahat Uygulamaları

Modern gezginin vazgeçilmezi akıllı telefonlar!

Booking, Aero Bilet, Skyscanner, TripAdvisor gibi uygulamalar hali hazırda birçoğumuzun akıllı telefonlarında yüklü. Bu yazımızda az bilinen ve seyahatinizi kolaylaştıracak diğer Android ve iPhone uygulamalarını anlatacağız.

City Maps 2Go Offline Maps

Adından da anlaşılacağı gibi bir çevrimdışı harita uygulaması. Bu uygulama sayesinde akıllı telefonunuzda internet olmasa bile gideceğiniz şehirlerin haritalarını bir çok özellik ile ücretsiz görüntüleyebilirsiniz.

XE Currency

Bir çok para birimi kurunu birbirine çevirmeyi sağlayan çok kullanışlı bir uygulama. Yurtdışında uzun süre kalacaksanız vazgeçilmez uygulamalarınız arasına girecektir.

Couchsurfing on Mobile

Yakından tanıdığımız CS’nin mobil uygulamasının çok yararlı olacağını düşünüyorum. Yoldayken CS isteklerinizi akıllı telefonunuzdan kolayca kontrol edebilir, mesaj gönderebilirsiniz.

Tureng Sözlük

15 yıllık bir geçmişe sahip kaliteli bir sözlük sitesi olan tureng.com’un mobil uygulamaları İngilizce konusunda takıldığınız yerlerde sizlere yardımcı olacaktır.

FBReader

Yolculuk sırasında kitap okumayı sevenlerdenseniz bu uygulama tam size göre, ücretsiz e-kitap okuyucusu olarak çalışan bu mobil uygulama ile akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kolayca kitaplarınızı okuyabilirsiniz.

Visa Travel Tools

Visa’dan yakınızdaki ATM’leri gösteren faydalı bir uygulama. Nakit paraya ihtiyacınız varsa ve şehirde yabancıysanız bu uygulama kurtarıcınız olacaktır.

Android Cihaz Yöneticisi

Android cihaz yönetici kaybolan veya çalınan telefonunuzun yerini bulmanıza yardımcı olur ve ekran kilidini değiştirerek cihaz içindeki verilerinizin güvenliğini sağlar.

Flightradar24 Free

Bu uygulama sayesinde bir çok uçuşu anlık olarak takip edebilir, uçuş numarası ile ile uçakların konumunu öğrenebilirsiniz. Eğlenceli ve faydalı bir uygulama.

Bravolol

Birçok dilde en çok kullanılan kelimeler ve temel cümleleri gösteren güzel bir uygulama üstelik internet bağlantınız olmasa bile kullanabilirsiniz.

Stay.com City Travel Guides

Şehrin yerli insanlarından bir çok tavsiyeyi barındıran bu uygulama sayesinde geziye çıkmadan önce bir çok faydalı bilgi edinebilirsiniz.

Diğer gezi yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz. İyi yolculuklar!