Helsinki Üniversitesi Master Bursu

Helsinki Üniversitesi değişen oranlarda burslar vererek yüksek lisans yapmak isteyen başarılı öğrencilere destek olmaktadır. İki yıl süreyle verilecek olan burslar gereksinimlerini tamamlamak için en az 55 AKTS sahip olmak gerekiyor.

Burs Kategorileri

Öğrenim ücreti + Yaşam Giderleri Hibesi (13.000 / 15.000 / 18.000 + 10,000 EUR)
Burs miktarı:  2

Öğrenim ücreti (13.000 / 15.000 / 18.000 EUR)
Burs miktarı:  8

Öğrenim ücretinin yarısı (6,500 / 7,500 / 9,000 EUR)
Burs miktarı:  10

Yaşam Giderleri Hibesi (10.000 EUR)
Burs miktarı:  10

Yukarıdaki tüm burs kategorileri şunları içerir:

Öğrenci Birliğine üyelik ücreti (Helsinki Üniversitesi tarafından ödenir), bir öğrenci organizasyonunun yanı sıra öğrenci sağlık bakımı ve Toplu Taşımada indirimler, Öğrenci Yemekhanesinde yemek ve UniSport’taki spor tesislerinden önemli avantajlar sağlayacaktır. Daha fazla bilgi için

Eğitim alanınızı kabul eden ilk öğrencilerdenseniz, Helsinki Üniversitesi, Helsinki Yaz Okulu’nda yoğun bir Fince Kursuna ücretsiz katılım imkânı sunacaktır! Helsinki’de lisans eğitimine başlamadan önce Fince öğrenmek ve Fin kültürünü keşfetmek büyük bir olasılıktır. Daha fazla bilgi için linke tıklayınız.

Mali yardımın yanı sıra, Helsinki Üniversitesi, tüm burs kazananlara Helsinki Üniversitesi Öğrenci Büyükelçisi Programı’na katılma imkânı sunuyor. Daha fazlasını oku.

Tüm adayların aşağıdaki şartları yerine getirmesi gerekir:

  • Helsinki Üniversitesi’nde yüksek lisans programına hak kazanmak
  • Uyruğunuz AB  dışında ise Finlandiya için bir giriş vizesi ve ikamet izni almak için şartları yerine getirmek gerekiyor. Daha fazla bilgi için linke tıklayınız.
  • Önceki çalışmalarınızda mükemmel sonuçlar elde etmek  ve bunu başvuruda ispatlamak.

Başvuru ve Seçim Süreci

Burs başvurusu, aynı başvuru sisteminde ve online olarak Helsinki Üniversitesi İngilizce dili Master programlarıyla eşzamanlı olarak doldurulacaktır. Olası bursla ilgili belgeler, sertifikalar başvurunuzun ekteki belgeleriyle birlikte teslim edilmelidir.

Seçim süreci; Yüksek Lisans Programı, burs başvurunuzla aynı anda başvurunuzun akademik değerlendirmesi ile yapacaktır. Bu aşamada burs kriteri, programa özgü seçim kriterleri ile aynıdır.

Yüksek Lisans Programı teklifinden sonra Burs Komitesi nihai kararları verecektir. Akademik kriterlere ek olarak, komite ayrıca başvuranların çeşitliliğini ve çeşitliliğini göz önüne alacak ve farklı geçmiş ve alanlardan gelenlere burs verecek. Amaç, Helsinki Üniversitesi‘nde zengin ve çeşitli öğrenme ortamı yaratmaktır.

Programın kriterlerini web sayfasında bulabilirsiniz. Ve eğer bir burs kazanırsanız, burs durumuyla ilgili resmi bir kabul mektubunu alacaksınız.

Öğrenim Ücretleri

Öğrenim ücretleri, Helsinki Üniversitesi tarafından sunulan programlar için 13.000 ila 18.000 avro arasında değişiyor. Ortak programlarda, ücretler bunlardan farklılık gösterebilir.

Bireysel öğrencilerin ücreti, programı tamamlanmasına kadar aynı kalacaktır. 1 Ağustos 2017’den önce öğrenimine başlayan öğrencilerden öğrenim ücreti alınmaz. Daha fazla bilgi için linke tıklayınız.

Helsinki Üniversitesi tarafından sunulan Burs ve Öğrenim ücretleri hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfasına göz atmak için linke tıklayınız.