Londra’da Erasmus Staj Teklifi

Erasmus plus staj programı, Erasmus Beyannamesi (ECHE) sahibi bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı öğrencinin yurtdışındaki bir işletmede staj yapmasıdır. “Staj”, bir yararlanıcının programa katılan başka bir ülkedeki bir işletme veya organizasyon bünyesindeki mesleki eğitim alma ve/veya çalışma deneyimi kazanma sürecidir. Staj faaliyeti belirli bir öğretim programı kapsamında yapılan akademik çalışmalara ilişkin araştırma ödevleri, analiz çalışmaları gibi çalışmalar yapmak üzere kullanılmaz. Staj faaliyeti, öğrencinin öğrencisi olduğu mesleki eğitim alanında uygulamalı iş deneyimi elde etmesidir.


Mimarlık stajları genellikle tasarım teknikleri, yazılımları, araçları öğrenme deneyimi sunar. Bir Mimarlık stajı genellikle gerekli konsept, tasarım, çizimler ve ayrıntıların araştırılması, üretilmesi ve projelerin teslim edilmesini içerir. Teknik spesifikasyonların hazırlanmasını; maliyetlerin, kaynakların ve zaman çizelgelerinin tahmin edilmesi; saha ziyareti ve denetimi ile ilgili yardım ve ekiplerle işbirliği projenin uygulanması ve inşası için tasarımların başarılı bir şekilde yürütülmesi için bu gibi görevler gereklidir. Stajyerlere genellikle tasarım becerilerini göstermek, inşaat prosedürlerine katılmak ve endüstrinin en iyi uygulamalarını, çevre ve güvenlik politikalarını incelemek için bir fırsat verilir.

Bu staj için öğrencinin tasarım yöntemleri ve ilkeleri, teknik planlar ve model rolleri hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Faaliyetlerin kapsamı ve çalışma alanı tipik olarak tasarım metotları, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerilerini artıracaktır.

Stajyer öğrencinin taskları:

  • Research: Conduct research and analysis of real estate industry, site requirements, technical documents, reports and building codes that may have an effect on the project.
  • Design: Provide support in creating designs and graphical representations of structures or landscapes.
  • Planning and Budgeting: Assist with estimation of technical and resource requirements, as well as determining procedures and instructions according to the design specifications and client requirement.
  • Administration: Coordinate with project teams, prepare reports and monitor processes for compliance to standards.
  • Operations & Visits: Carry out site inspections, ensure compliance with technical specifications and advise design corrections under the supervision of project lead.
İlgili Yazı:   Erasmus+ Staj Yeri Teklifleri

Londra’da Erasmus+ mimarlık stajı hakkında daha fazla bilgi ve başvuru için lütfen linke tıklayınız.


Erasmus+ 2018-2019 Akademik Yılı Öğrenim Hareketliliği Hibe Miktarları hakkında: Hibeler AB’nin ve katılımcı devletlerin karşılıksız olarak verdiği miktarlardır. Öğrenciye verilen yükümlülükler yerine getirildiği sürece hibelerin geri ödenmesi söz konusu değildir. Hesaplanan hibe miktarının yüzde 80’i yararlanıcı yurtdışına çıkmadan önce veya çıktıktan kısa süre sonra hesabına yatırılır, kalan yüzde 20 ise yararlanıcı ülkeye dönüş yaptıktan sonra tekrar hesaplanır. Yükümlükler yerine getirilmiş ise aynı şekilde ödemesi yapılır.

Hayat pahalılığına göre ülke türleri

Hareketlilikte Misafir Olunan Ülkeler

Aylık Öğrenci Öğrenim Hibesi (€)

Aylık Öğrenci Staj Hibesi (€)

1. Grup Program Ülkeleri Avusturya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, İrlanda, İtalya, Lihtenştayn, Norveç, İsveç, İsviçre, Birleşik Krallık

500

600

2. Grup Program Ülkeleri Belçika, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Kıbrıs Rum Kesimi, Almanya, Yunanistan, İzlanda, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, Slovenya, İspanya, Türkiye

400

500

3. Grup Program Ülkeleri Bulgaristan, Estonya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Malta, Polonya, Romanya, Slovakya, Makedonya

300

400