Malaga’da Eğitim Kursu

9-15 Şubat tarihleri arasında İspanya’nın Malaga kentinde düzenlenecek olan eğitim kursuna 24 kişi katılacaktır ve eğitimin dili İngilizce olacaktır. Tüm masrafların Erasmus Plus tarafından finanse edileceği eğitim kursuna son başvuru tarihi 11 Aralık, katılımcı seçim tarihi 19 Aralık 2016’dır. Eğitim hakkında detaylı bilgi aşağıdaki gibidir.

Bu Eğitimin Temel Amacı: Görünürlük, Yaygınlaştırma ve İstismarın Sonuçları (DEOR) nedir, bu alanda düzenlenen son 5 eğitimden nasıl sonuç çıkarıldığı üzerine beyin fırtınası yapmak ve düşünerek öğrenmektir.

Bu eğitimin ana hedefleri şöyledir:
  • Youth in Action / Erasmus + programı bağlamında Görünürlük, Yaygınlaştırma ve İstismarın Sonuçları (DEOR), Çarpan Etkisi ve Değer Kaybı gibi kavramları açıklığa kavuşturmak,
  • Katılımcıları, Erasmus + programı tarafından tanımlanan Görünürlük ve DEOR stratejilerine yükseltmek,
  • Bu konuda kurumlar arası iyi uygulamalar ve deneyimler alışverişinde bulunmayı kolaylaştırmak,
  • Hem dijital araçlar hem de uzak iletişim araçları açısından Görünürlük, Yaygınlaştırma ve İstismarın Sonuçları çalışması için yararlı araçlar sağlamak,
  • Katılımcıların projelerinde görünürlük ve DEOR yeteneğini arttırmak,
  • DEOR’un faaliyetlerini ve stratejisini daha pratik hale getirmek.
İlgili Yazı:   Erasmus Plus Youth in Action Programı Nedir?

Bunu yapmak için, üç farklı bölümü inceleyeceğiz:
Öncelikle Görünürlük, Yaygınlaştırma ve İstismarın Sonuçları (DEOR) ile ilgili temel kavramları açıklığa kavuşturmaya çalışacağız.
İkinci bölümde, bu içeriği elde etmek için yararlı olan iyi uygulamaların ve araç deneyimlerinin Görünürlük ve DEOR için çalışma vakalarını kullanacağız.
Üçüncüsü, ders boyunca bunu deneyimlemek için (yaparak öğrenme) farklı pratik etkinliklerin planlanması, hazırlanması, uygulanması ve analizi sırasında öğrenecek her şeyi uygulayacağız.

Bu eğitim hakkında detaylı bilgi ve programa ulaşmak için linkte tıklayınız.