PAÜ Uluslararası Tekno Girişimcilik Akademisi Zirvesi

Pamukkale Üniversitesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Erasmus+ Stratejik Ortaklıklar kapsamında Avrupa Komisyonu ve Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Uluslararası Tekno Girişimcilik Akademisi” projesi zirve toplantısı 20-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Denizli’de Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Gençlerin tekno girişimcilik konusunda gelişimini sağlamak için hali hazırda verilen eğitimlere alternatif üretmek ve uygulamak amacıyla geliştirilen proje ile tamamen yaygın eğitim metotlarının yer aldığı yeni bir tekno girişimcilik eğitim içeriği üretilmiştir. Bu içerik Tekno Girişimcilik Eğitmen Kutusu ve içerdiği materyaller ile zenginleştirilmiştir. Projenin nihai amacı geliştirilen bu yeni eğitim metodunun gönüllü eğitmenler aracılığı ile uygulanması ve bu sayede yeni girişimciler yetiştirerek ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayabilmektir.

İki gün sürecek zirvede Türkiye’nin farklı illerinden sivil toplum örgütü liderleri, gençlik çalışanları, eğitimciler, uzmanlar, genç girişimciler ve bu alana ilgi duyan temsilcilerden oluşan 150 kişi yer alacak, katılımcılara proje kapsamında üretilen, içinde eğitmen rehberi, bilgi kitapçığı, DVD benzeri tekno girişimcilik eğitim materyallerinin bulunduğu Tekno Girişimcilik Eğitmen Kutusu ve kullanımı ile ilgili tanıtım yapılacaktır. Katılan tüm katılımcılara eğitmen kutusu verilecektir. Hedefimiz mümkün olduğunca fazla gencin bu eğitimi alarak tekno girişimcilik alanında teşvik edilmesidir. Bu yüzden katılımcı seçiminde üretilen eğitim içeriğini kendi yerelinde/organizasyonunda uygulama potansiyeli olan bireyler (gönüllü eğitmen olabilecek kapasiteye sahip) öncelikli olacaktır. Başvuru 18-35 yaş arası tüm bireylere açıktır. Toplantı süresince konaklama ve yemek masrafları proje tarafından karşılanacak olup, ulaşım masraflarını katılımcıların kendileri karşılayacaklardır.

İlgili Yazı:   Slovakya'da Erasmus+ Staj Yeri

Son Başvuru Tarihi: 13 Ağustos 2016

Başvuru formu:  https://form.jotformeu.com/61924918451360

Sorularınızı aiteprojectka2@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi için: www.techpreneurs.net