Ryanair ve Erasmus Student Network Partner Oldu

Avrupa’nın 1 numaralı havayolu şirketi olan Ryanair, bugün (23 Mayıs) Erasmus Student Network‘ün ayrıcalıklı partneri oldu ve Erasmus öğrencilerine ücret indirimleri, ücretsiz çantalar ve özel seyahat teklifleri gibi avantajlar sunarak öğrencilere tasarruf sağlayacak.

30. yıldönümünü kutlayan Erasmus Programı, Avrupa’daki üniversite öğrencilerine 37 ülkede kültürel ve akademik değişimi kolaylaştırmak ve dil becerilerini arttırmak için (bir yıla kadar) farklı bir Avrupa şehrinde eğitim imkanı sağlıyor. Erasmus Programının başlangıcından bu yana 3 milyondan fazla öğrenci yararlandı.

Bu ortaklık Ryanair’in “Her Zaman Daha İyiye” programının 4. yılının bir parçası olarak Erasmus öğrencilerine şu avantajlı olanakları sunacak:

 • Ryanair.com web sitesinde uçuşlarda % 15 indirim,
 • Her uçuş rezervasyonuna ücretsiz çanta,
 • Erasmus Öğrencileri için özel rezervasyon portalı,
 • Seyahat ipuçları, tüyolar ve tavsiyeleri paylaşmak için topluluk forumu,
 • Erasmus öğrencilerinin Avrupa’da daha kolay gezmesini sağlamak için haftalık gezi önerileri,
 • Mobil uygulamada özel hazırlanmış Ryanair seyahati teklifleri.

Ryanair’den Michael O’Leary, “Ryanair, son 30 yılda Avrupa entegrasyonda itici bir gücü oldu, gençleri ve özellikle Avrupa’daki öğrencileri en düşük uçak bileti tarifesinde özgürlüğe kavuşturmaya çalıştı. Avrupa’daki üniversite öğrencilerine bütçelerine uygun, çeşitli özel uçuş teklifleri, ücretsiz çantalar ve özel indirimler sunacak olan “Her Zaman Daha İyiye” programımızın 4. yılı uyarınca yapılan en son girişim olarak Erasmus Student Network ile ortaklık yapmaktan memnunuz. Öğrencilerin en geniş rota ağı ve en düşük ücretlerle Avrupa’nın en büyük havayolunda tasarruflu seyahat etmelerini sağlıyoruz”dedi.

İlgili Yazı:   3 Milyonuncu Erasmus Öğrencisi: Nick LARSEN - Danimarka

Safari Sabuni, Erasmus Student Network başkanı: “Erasmus Üretimi, sürekli meraklı, açık fikirli ve dolaşmaya devam eden bir Avrupalı neslidir. Bu, yalnızca Avrupa projesinin başarısı, Schengen ve Erasmus + gibi girişimlerin başarısı ile değil, aynı zamanda Ryanair gibi şirketlerin katkısı ile gerçekleşiyor; Ryanair olmadan Avrupa’da seyahat etmek daha da zor olacaktı. Bu ortaklıktan dolayı çok heyecanlıyız ve verimli bir işbirliği olacağını düşünüyoruz.” dedi.

ESNCard’ınızı aldınız ve şimdi sıra Ryanair indirimden nasıl yararlanacağınıza geldi. Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

 1. ESNCard websitesinden kaydınızı oluşturun
 2. MyRyanair websitesine girip kaydınızı olun
 3. MyRyanair sayfasındaki “ErasmusTab” bölümünü doldurun.
 4. ESNCard ve diğer bilgilerinizin onaylanması için bekleyiniz. Bu onay işlemi bir kaç gün sürebilir.
 5. Onaylama işleminden sonra MyRyanair sayfasının en aşağıda yer alan booking widget aracılığıyla indirimli bir şekilde uçak bileti rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Burada normal uçak bileti rezervasyon sayfasından değilde özellikle Erasmus öğrencileri için hazırlanmış alandan rezervasyon yaptığınıza emin olun.
 6. İyi uçuşlar ve harika seyahatler dileğiyle 🙂