Sosyal İnovasyon Yarışması 2017

Avrupa Yatırım Bankası tarafından 2012 yılında beri düzenlenen Sosyal İnovasyon Turnuvası Avrupanın en iyi sosyal girişimcilerinin tanınmasına ve ödüllerle desteklenmesini sağlıyor.

Temel amacı sosyal, etik veya çevresel etki yaratmak olan Avrupalı ​​girişimcilere ödül vermek ve sponsor olmak için her yıl farklı bir ülkede organize edilen turnuva akademik ve iş dünyasından uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından seçilen projelere dört ödül veriyor. Bunlar;

Genel Kategori ve Özel Kategori 1. ve İkinci Ödüller sırasıyla 50 000 Avro ve 20 000 Avro. 2017’de Özel Kategori Ödülleri, yaşlanmaya odaklanan projelere gidecek.
Projeler genellikle işsizlikle mücadele, dezavantajlı toplulukların marjinalleştirilmesi ve eğitim ve sağlık bakımından doğal veya kentsel çevreye, yeni teknolojiler, yeni sistemler ve yeni süreçler yoluyla geniş bir yelpazede eğitim erişimini sağlamakla ilgilidir.
Turnuva iki tur şeklinde gerçekleşiyor. Esas olarak, yenilik, çevre ve diğer ilgili disiplinlerde EIB (Avrupa Yatırım Bankası) Grubu uzmanlarından oluşan bir Seçme Komitesi, 15 finalisti seçiyor, ardından finalistler, onlara önerilerinin sonuçlandırılması için gerekli rehberliği sağlamak için bir rehber kulübüne davet edilir. Finalde, finalistlerin tümü projelerini sosyal yenilik uzmanlarından oluşan bir Jüride sunmalı ve savunmalıdırlar.
2017’de Final Eventi, 21 Eylül‘de Letonya’nın Riga kentinde gerçekleşecek ve on beş seçilen proje dört ödül ve birkaç danışmanlık fişi için yarışacaklar.
EIB Enstitüsü , Universidade Católica Portuguesa ile birlikte 2016’da ilk kez bir düzine seçilmiş sosyal girişimcinin, yatırımcılarla ölçeklendirme, adım atma ve katılımı içeren tam zamanlı bir yönetici eğitim programından yararlandığı bir SIT Impact Bootcamp düzenledi.
1 Mart‘tan itibaren başvuruların başlayacağı Avrupa İnovasyon Turnuvasının detayları, katılım koşulları ve daha fazla bilgi için lütfen linke tıklayınız.