UGP Finansal Bilinç Yaz Okulu 2016

Ulusal Gençlik Parlamentosu 2016 Yaz Okulu 29 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleşecektir. Toplantı için son başvuruyu 20 Eylül 2016 saat 17:00’ye kadar yapabilirsiniz.

Ulusal Gençlik Parlamentosu’na gençlik meclisleri, gençlik alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, gençlik kültür evleri ve öğrenci toplulukları üye olabilmektedir.

Eğer kurumunuz Ulusal Gençlik Parlamentosu’na üye değilse öncelikle şu adresten üyelik başvuru yapıp daha sonra başvuru formunu doldurunuz. http://ulusalgenclikparlamentosu.net/uyelik/

Bu seneki Yaz Okulunun gündemi 12. Genel kurul toplantısında belirlenen politika doğrultusunda Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin yerelleştirilmesi olacaktır.

Bu kapsamda farklılıklar ortak bir geleceğe nasıl bakar sorusu irdelenecek ve bu kapsamda çeşitli başlıklar altında atölye çalışmaları yapılacaktır.

Toplantının diğer bölümünde ise katılımcılara verilecek bilgiler sayesinde hedeflerin yerel düzeyde harekete geçirilmesi için atölye çalışmaları yapılacaktır.

Sürdürülebilir kalkınma hedefleri hakkında ayrıntılı bilgiye şu siteden ulaşabilirsiniz. http://www.kureselhedefler.org/

Yaz okulunda sosyal etkinlikler de mevcut olacaktır. Çeşitli sporlarda turnuvalar düzenlenecek kültür gecesi yapılacak bir birinden farklı oyunlar oynanacaktır.

Sende bu ailenin bir parçası olarak bu hikayede yer almak istiyorsan kurumunu Ulusal Gençlik Parlamentosuna üye yapabilirsin. Başvurularınız ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için info@ulusalgenclikparlamentosu.net adresine mail atabilirsin.

Başvuruyu buradan gerçekleştirebilirsiniz: http://bit.ly/2cHMHAd