Yunanistan’da Gençlik Değişimi

Türkiye’den Youtharth’ı 6 kişilik ekibin (5 kişi 18-25 yaş arası, 1 kişi yaş sınırı yok) temsil edeceği, toplam 54 katılımcının yer alacağı, Yunanistan’ın Şelanik şehrinde, 15 – 23 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “Refugees between Acceptance and Restriction : Not Give Ourselves to the Fear (kısa adı: React to Fear)” başlıklı, “mülteci sorunu” temasını işleyen Erasmus+ Gençlik Değişimi projemize, gençlik çalışmalarıyla ilgilenen, proje teması hakkında bilgili ve ilgili, gönüllülük bilinci olan katılımcılar seçilecektir. Projenin günlük aktivite programı ilerleyen haftalarda seçilen katılımcılarla paylaşılacaktır.

Proje detaylarını ve seyahat bütçesi bilgilerini bilgi formunu (info pack) seçilen katılımcılarla paylaşılacaktır.

Bu proje, Erasmus+ Programı kapsamında fonlandığı için, katılımcıların yolculuk masrafları kilometre cinsinden hesaplanacaktır. Proje sözleşmesinde Türkiye katılımcılarının kişi başı toplam sehayat harcamaları üst limiti 170€ olarak belirtilmiştir. Vize işlemleri ile ilgili ev sahibi organizasyon ile yazışma yapılacak ve tüm vize harcamalarının belgeleri ibraz edilecektir. Daha önceden aldığı ve proje tarihlerinde geçerli Schengen vizesi olanlar katılımcı listesine seçilme konusunda önceliğe sahip olabilecektir. Pasaport ve vize durumunuzu proje başvurunuzda özellikle belirtiniz. Pasaport ve vize işlemlerinin yürütülmesinden ve takibinden ve proje ile ilgili diğer seyahat hazırlıklarından katılımcılar kendileri sorumludur.

İlgili Yazı:   Antalya ERASMUS+ Bilgilendirme Toplantısı

Proje tarihlerindeki konaklama, yeme-içme ve aktivite giderleri ev sahibi kuruluş tarafından karşılanacaktır. YOUTHART’ın projenin fiziki organizasyonunda bir sorumluluğu yoktur.

Katılımcıların Erasmus+ Programı kapsamındaki sorumlulukları, proje başvuru formunda yer alan “Proje Sözleşmesi”nde açık ve net olarak belirtilmiştir. Projeye seçilen katılımcılar bu sözleşme kurallarına göre projeyede yer alacaklardır. Özellikle maddi kurallar açısından ileride sıkıntı yaşamamak adına bu sözleşmeyi dikkatlice okumak ve buna uygun hareket etmek katılımcıların sorumluluğudur. YOUTHART Proje Sözleşmesi’ni tekrar okumak için tıklayınız.

Projeye başvurabilmek ve katılabilmek için YOUTHART üyelik işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Üyelik İşlemleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Projemizin katılımcıları, dernek üyeleri arasından, sadece websitemizden yapılan başvurular değerlendirilerek YOUTHART Yönetim Kurulu ve ev sahibi organizasyon tarafından belirlenecektir.

Son Başvuru Tarihi: 23 Nisan 2017 Pazar, saat 19:00

Başvuru için buraya tıklayınız.