3 Milyonuncu Erasmus Öğrencisi Kim ?

Eramus programı 26 yıl önce belirlediği 3 milyon öğrenciyi yurt dışında okutma ve staj yapma hedefine ulaştı.

Erasmus Student Network (ESN) ve Avrupa Komisyonu 2012-2013 yıllarında Erasmus yapmış olan öğrenciler arasından programın 26 yılı için bir kilometre taşı olarak 3 milyonuncu Erasmus öğrencisini belirlemek öğrencilerden bir deneyim paylaşımı yazısı yazmalarını istedi ve başvurusu kabul edilen 1.800 öğrenci arasından her ülkeyi bir öğrenci temsil edecek şekilde seçimler yapıldı. Erasmus programının öğrencilere öğrencilere katkısı, gelecek kariyerlerine etkisi ve yurt dışında bulundukları süre içerindeki öğrendiklerini ve deneyimlerini anlatmaları istendi. Erasmus gençler için bir çok fırsat kapısı açmaktadır. Bu bazıları için yurt dışına ilk adım, ilk seyahat. Erasmus Ayrıca : kaçak iddaa Sitemizi de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.
farklı bir ülkede çok zengin ve kültürlü bir ortamda yaşamayı, alışılmadık problemlerle başa çıkmayı öğretir. Yeni öğretim teknikleri ve metotlarını tanıtmanın yanında öğrencilere yeni ufuklar açarak nasıl ve ne okumaları konusunda ve kariyerlerinde başarıya ulaşma yolunda rehberlik etmektedir. Uluslararası yetenek ve deneyimler sayesinde öğrencinin kendine güveni ve iş olanaklarını artmaktadır. Erasmus aynı zamanda bir çok farklı milletten uluslararası arkadaşlar edinilerek bir ‘aile’nin parçası olmayı hissettirir.

avrupa_firsatlari_erasmus_student

3 Milyon öğrenciden elde ettiği başarılar;

  1. Öğrenci tabanlı tasarım gözetimi sonrası ürünün geliştirmesi konusunda bir girişimci ile birlikte çalışmak,
  2. Gelecek Erasmus öğrencilerinin yeni şehir ve üniversitelerine yerleşmeyi kolaylaştırmak için yeni bir web sitesi,
  3. ESNSocial bayrağı altında sosyal ve çevresel aktiviteler. Yetimhane, huzur evi ziyaretleri, şehirleri ve plajları temizleme, yerel okullarda eğitimler, ‘Erasmus Okula Dönüş’ kampanyasını geliştirmek örnek olarak sayılabilir.,

Yarından itibaren alfabetik sıraya göre Erasmus programına katılıp 3 milyonuncu Erasmus öğrencisi seçilmiş olanları alfabetik sıraya göre her gün bir tane olacak şekilde yayınlamaya başlayacağız :)Seveceğiniz bahis seçenekleri olan kaçak iddaa siteleri Sitemizi de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.