Avrupa Hareketlilik Haftası

Bu yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında şuana kadar kayıt yaptıran 1664 şehirde Sivil Toplum Kuruluşları, Şirket ve Okullar tarafından bir hafta boyunca “Akıllı ve Sürdürülebilir Hareketlilik – Avrupa için Yatırım” temasıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek ve uygulamalar tanıtılacak.

Akıllı Hareketlilik. Akıllı Ekonomi.

Avrupa Hareketlilik Haftası bu yıl “Akıllı ve Sürdürülebilir Hareketlilik – Avrupa için Yatırım” başlığı altında ulaşım ve ekonomi bilimini bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Daha akıllı hareketlilik; halktan özel sektöre, büyük bir topluluktan bireye herkesi ilgilendiren konuları kapsamaktadır. Avrupa Hareketlilik Haftasının 2016 yılındaki bir diğer amacı ise yerel politikacıların ve halkın sürdürebilir hareketliliği inceleyerek Avrupa için bir yatırım oluşturmasını sağlamak.

İlgili Yazı:   Liberec Şehrinde Erasmus Deneyimi

Bir Şehir misiniz ? Avrupa Hareketlilik Haftası sayesinde ulaşım konusunda yeni trendleri test edebilir, denenmiş fakat işe yaramayan uygulamalar hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Kayıt ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir STK, şirket veya okul musunuz ? Avrupa Hareketlilik Haftasının bir parçası olmak istiyorsunuz fakat bir devlet kurumu değil misiniz ? Bir şirket, okul, STK ve diğer kuruluşlar olarak buradan kayıt yaptırabilirsiniz.

Avrupa Hareketlilik Haftası hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.