Avrupa’ya Ucuz Uçak Bileti

Avrupa’ya gitmek isteyenlerin temel sorunlarından biri de ucuz uçak bileti bulmaktır. Avrupa’ya ucuz uçak bileti bulurken kullanabileceğiniz bir kaç basit yöntemi sizinle paylaşacağız.

Ucuz uçak bileti ararken en etkili yöntem uçak biletlerini karşılaştıran internet siteleri, bunların başında SkyScanner geliyor. SkyScanner birden fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırma seçeneği sunuyor. SkyScanner ile arama yaparken genelde tek yön bilet bakmaya özen gösterin sanıldığının aksine gidiş-dönüş biletlerini aynı anda almak pek avantaj sağlamıyor. Uçuş tarihiniz esnekse tüm ayı kapsayan bir arama yapın bu sayede gideceğiniz aydaki uçak biletlerinin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Kalkış noktası veya varış noktasını belli bir seçmek zorunda değilsiniz İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan kalkış fiyatları Sabiha Gökçen Havaalanı’na göre çok fazla olabilir veya tam tersi. Bu yüzden kalkış yeri seçerken belirli bir havalimanı seçmekten ziyade şehir hatta ülke seçin. İstanbul‘dan aynı güzergaha sahip uçağa binmek ile Antalya‘dan uçağa binmek arasında yüzlerce lira fark olabilir bu yüzden başka bir şehire otobüs ile gidip ulaşım masrafınızı azaltabilirsiniz.

Avrupa Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur
Avrupa’ya Ucuz Uçak Bileti

SkyScanner ile arama yaptıktan sonra bileti almak istediğinizde genelde sizi aracı bir web sitesine yönlendirir. Aracı demek komisyon demektir.  Uygun uçuşu bulduktan sonra o havayolu şirketinin web sitesine girip biletinizi doğrudan daha uygun bir fiyata alabilirsiniz. Avrupa’ya ucuz uçak bileti bulmak için yüksek sezonlarda uçuş planlamamayı tercih edin. Uçak biletinizi erken almaya özen gösterin. Ucuz uçak bileti için salı günleri ver erken saatte arama yapın. Cuma ve pazartesi günleri iş seyahatlerinin yoğun olduğu günlerdir bu yüzden uçak biletleri pahalı olabilir, bu günler dışında uçmayı tercih edin.

Diğer çok önemli konu ise ek bagaj ücretleri. Uçuşlarda iki çeşit bagaj hakkınız olur birincisi el çantası/sırt çantasıdır uçuş boyunca yanınızda taşıyabilir veya koltukların üstündeki bölmelere yerleştirebilirsiniz. İkincisi ise normal bavul/valiz hakkınızdır yurtdışı uçuşlarında değişkenlik göstermek ile birlikte 15-30 kg arası bir limitiniz olur. Limiti geçtiğiniz her kg başı ya da 5 kg’da bir ek ücret ödemek zorunda kalırsınız. Bilet alırken bagaj limitine dikkat edin.