Erasmus Mundus ile Yüksek Lisans

Erasmus Mundus, lisans programına ya da eş değer nitelikte bir programa kayıtlı olan öğrencilere ekonomi yüksek lisans burs programı düzenlemektedir. Program; öğrenim ücreti, seyahat masrafları ve 1000 Euro aylık masrafı kapsamaktadır.

Erasmus Mundus, Models and Methods of Quantitative Economics Master programı Avrupa Birliği’nin Erasmus + Programı tarafından finanse edilmektedir. Program pek çok alanı kapsayan tam zamanlı bir yüksek lisans programıdır. Program University Paris 1 Panthéon- Sorbonne, Universitat Autònoma de Barcelona, IMW – Institute of Mathematical Economics of Universität Bielefeld ve Università Ca’ Foscari Venezia tarafından yönetilmektedir. Kurs; temel ekonomik teoriyi istatistik, maliye, aktüerya bilimleri, siyaset bilimi ve finans gibi alanlarla birleştirerek bir eğitim sunmaktadır. Programın kapsamlı içeriği sayesinde öğrenciler ilgi duydukları alanların herhangi birinde uzmanlaşma şansı yakalayabilecekler.

Başvuru için Aranan Şartlar:

  • Başvurmak isteyen adaylar lisans derecesine veya ona eş değer bir diplomaya sahip olmalıdırlar. İkinci üniversite veya diğer master dereceleri belirtilmelidir.
  •  Adayların matematik, uygulamalı matematik, ekonomi veya finans alanlarında diplomaya sahip olmaları istenmektedir. Fakat diğer bölümlerden başvuru yapanlarda kabul edilecektir.
  •  Katılmak isteyenleri İngilizce bilmeleri istenmektedir. Ana dili İngilizce olmayan ülkelerden başvuru yapacak olan adayların İngilizce yeterliliklerini belirtmeleri için TOEFL belgesine ihtiyaçları vardır.

Son başvuru tarihi 7 Şubat 2016’dır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ