4 Ayrı EVS Projesi için Gönüllüler Aranıyor

TAŞEV, Bulgaristan, Romanya, Portekiz ve Slovenya’da gerçekleşecek 4 ayrı EVS projesi için gönüllüler arıyor!

Bulgaristan: Bulgaristan’ın Pazarcık kentinde 1 Nisan – 1 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Avrupa Gönüllü Hizmeti için 2 gönüllü aranmaktadır!

Aktiviteler: Ev sahibi kurum FOCUS, engelli bireyler için faaliyetler gerçekleştirmektedir. Faaliyetler; hastaneler ve bakım merkezlerinde bulunan engellilerin ziyareti, bu kişilerle iletişim kurma, rehberlik, sosyal aktiviteler, blog yazma ve dijital kitap hazırlama etkinliklerinden meydana gelmektedir.

Romanya: Romanya’nın Baia Mare kentinde 1 Nisan – 1 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Avrupa Gönüllü Hizmeti için 2 gönüllü aranmaktadır!

Aktiviteler: Ev sahibi kurum Greentin adlı organizasyon çevre alanında faaliyet göstermektedir. Çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması, çevreyi koruma ve insanların bu konuda bilinç düzeylerinin artmasını sağlama, gençlerin çevresel konulara yönelik faaliyetlere  katılım düzeylerinin artmasına katkıda bulunma amaçlarını güden çevre konusunda bilgilendirme amaçlı iç ve dış mekan etkinlikleri, materyal hazırlama, temizlik, blog yazma, dijital kitap hazırlama faaliyetlerini içermektedir.

Portekiz: Arrouquelas’ta  1 Nisan – 1 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Avrupa Gönüllü Hizmeti için 2 gönüllü aranmaktadır!

Aktiviteler: Ev sahibi kurum H2O, gençlerin araştırma, organizasyon ve bilgilendirme faaliyetleri aracılığıyla gençlerin sosyal hayata dair farkındalıklarını artırma, gençlik hakları ve AB vatandaşlığı konusunda bilgi edinmelerini sağlama, öğrenme sürecini destekleme ve dezavantajlı gençlere bu konuda fırsat yaratma amaçlarını gütmektedir. Gönüllüler her hafta farklı aktivitelerde bulunacaktır. Yaşlı bakım merkezinde yaşlılarla vakit geçirme, zihinsel engelliler merkezinde çocuklarla ve yetişkinlerle vakit geçirme, okulda küçük yaştaki öğrencilerle vakit geçirme, blog hazırlama, dijital kitap oluşturma aktivitelerini içermektedir.

İlgili Yazı:   Danimarka'da Uzun Dönem AGH

Slovenya: Ljubljana’da faaliyet gösteren  Zavod Bob Youth Association, 14 Nisan 2017 – 28 Şubat 2018 tarihleri arasında 1 gönüllü ağırlayacaktır.

Aktiviteler: Zavod Bob, birçok alanda proje yürütmektedir. Gönüllüler bu projelerden seçecekleri faaliyetlere katılım sağlayacaktır. Slovenya projesi bilgi dosyasına bu linkten ulaşabilirsiniz: https://goo.gl/DYUayX

Finansal Destek
Gönüllülerin gidiş-dönüş uçak biletleri, konaklama, yeme içme masrafları ve cep harçlıkları Erasmus+ programı kapsamında karşılanacaktır.

Başvuru Süreci

  • Lütfen her satırı dikkatle okuyunuz ve başvurunuzda bu adımları izleyiniz. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

1-) EVS Başvuru formunu doldurunuz: EVS Başvuru Formu
2-) İngilizce olarak Europass formatında hazırlanmış CV’niz ve kişisel olarak hazırladığınız motivasyon mektubunuzu (video, sunum, slayt formatında da olabilir) e-mail’e ekleyiniz.
3-) E-mail konu kısmına “EVS “Başvuracağınız Ülke” yazınız. Örneğin; EVS Romanya, EVS Portekiz…
4-) E-mailde metin kısmına kısaca kendinizi tanıtınan bir yazı yazıp evs@tasevder.org adresine gönderiniz

Son Başvuru Tarihi: 7 Şubat Saat 23.59