Glocalzone: Dünyayı Ayağına Getir

Valizinizdeki boş kalan yerleri fırsata çevirebileceğinizi hiç düşünmüş müydünüz? Ya da evinizde ayaklarınızı uzatmış otururken dünyanın herhangi bir yerinden özlediğiniz, merak ettiğiniz ya da ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir ürüne kolayca ulaşabileceğinizi? İşte Glocalzone isimli Türkiye çıkışlı bir startup, size bunları vaat ediyor.

Glocalzone Nedir?

Projenin fikri bundan bir yıl önce kurucularından birinin başından geçen bir olaydan sonra ortaya çıkmış. Barselona’ya arkadaşlarını ziyarete giderken yanında söz verdiği rakıyı götürmeyi unutunca, saatlerce Berselona’nın karış karış her sokağını yürüyüp bin bir uğraşla bulmaya çalışırken “Keşke Türkiye’den gelen birisi olsaydı da getirseydi!” diye aklından geçirince atılmış projenin ilk tohumları. O günden sonra “hiçbir şey ulaşılamaz değildir” cümlesini kendilerine motto edinmişler. Hedefleri ise şu anda dünyanın herhangi bir yerinde talep edilen herhangi bir ürünü gezginler vasıtasıyla ulaşılabilir kılmak. Bir yandan lokallerin ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da halihazırda seyahat eden gezginlerin valizlerindeki boş alanları değerlendirerek, hem dünyanın bambaşka bir yerindeki bir insanı mutlu etme hem de bu fırsatı kazanç haline getirme imkanı sağlıyorlar.

Neden Glocalzone’u kullanmalı?

Gezmenin giderek pahalılaştığını düşünürsek, pek zahmete girmeye gerek kalmadan getirdiğiniz bir ürünle masraflarınızı azaltabilir; ülkenizde bulamadığınız ama çok özlediğiniz bir yiyeceğe, çeşitli markaların ürünlerine, farklı kültürel kitaplara, yeni koleksiyon parçalarına, yüksek kargo fiyatları ödemeden ve “Kargom nerede? Gümrüğe mi takıldı? Kaç güne gelir?” sorularını düşünmeden Glocalzone sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Nasıl kullanılır?

  1. Öncelikle hesabınız yoksa, hemen bir kayıt olun ve MyZone’dan kişi bilgilerinizi doldurun.
  2. Gezgin iseniz seyahatinizi, lokal iseniz de istediğiniz ürünü sisteme ekleyip postlayın.
  3. İsterseniz yorumlar üzerinden, isterseniz de alışveriş yapacağınız kişi ile mesajlaşma sistemi üzerinden iletişime geçin.
  4. Kendi belirlediğiniz tarihte, yerde ve fiyatta anlaşarak alışverişinizi tamamlayın.
  5. İşlem partneriniz hakkında yorum bırakarak veya değerlendirme yaparak, sizden sonrakilere yardımcı olun.

Sağladığı fırsatlar nelerdir?

Glocalzone ekibi çok genç bir kadroya sahip ve hem gezginlerle hem de lokallerle empati kurabilecek tecrübelere sahipler. Bu nedenle her daim kullanıcılarına küçük sürprizler yaparak ve kampanyalar başlatarak destek olacaklarını söylüyorlar.

Geçen ay referans kodu ile sitelerini 3 kişiye öneren tüm kullanıcılarına, dünyanın her yerinde geçerli 10 euroluk hediye çekleri gönderdiler.

Şu anda da tüm üyelerine bu güzel çanta etiketlerinden yolluyorlar.

Önümüzdeki günlerde daha büyük sürprizlerle karşımızda olacaklar.

Bazı önemli konular:

  • Güvenlik: Glocalzone kullanıcılar arasındaki ödemeye aracılık yapmıyor (çok yakında bu hizmeti vermeye de başlayacaklar). Bu nedenle işlemi gerçekleştirmeden önce kullanıcının mail adresi üzerinden hesabını onayladığını ve/veya FB üzerinden site ile bağlantı kurup kurmadıklarını kontrol edin.
  • Referans kodu : Eğer referans kodunuz yoksa sisteme ürün ekleyemiyorsunuz. Sadece uçuşunuzu ekleyerek ürün getirebilirsiniz. Ama Glocalzone’un ziyaretçilerimiz için özel olarak hazırladığı referans kodu ile sitenin tüm özelliklerden yararlanabilirsiniz.  

Avrupa Fırsatları kullanıcıları için özel olarak hazırlanan referans koduyla siteye kaydolmak, ürün veya uçuş eklemek için lütfen buraya tıklayınız.  

Herkese iyi gezmeler ve istediklerinizin ayağınıza geldiği günler dileriz 🙂