İngilizce Öğrenme Siteleri

Ücretsiz İngilizce öğrenmek için bir çok farklı ve faydalı kaynak var. Bu yazımızda kaynak niteliğinde web sitelerini sizlerle paylaşacağız. 

Cambly: Cambly, İngilizce öğrenmek için ana dili İngilizce olan hocalara anında erişim sağlayabileceğin bir İngilizce öğrenme uygulamasıdır. 7/24 yeterli sayıda online İngilizce hocası bulunur. Pratik yapmak için ne zaman vaktin olursa o zaman hocalarımıza bağlanabilirsin. İngilizce öğrenme siteleri içinde paylaştığımız tek ücretli web sitesi Cambly ve verilen ücreti hak ettiğini düşünüyoruz.

British Council:  IELTS sınavını hazırlayan bir kurum olarak British Council ingilizce öğrenmek konusunda bir çok konuda destek sağlamaktadır. Özellikle dinlemek için podcast yayınları, İngiltereyi tanıtan bilgilendirici videolarıyla bir çok farklı aksanı duyma imkanı veren ücretsiz İngilizce öğrenme sitesidir.

BBC Learning English: İngilizce öğretmeye BBC Radyo’da başlayan İngiliz devlet yayın kuruluşu BBC günlük haberleri ve ingilizce öğrenmek için hazırlanmış dizileri ve yine haberlere dayanan podcastleri ile TOEFL, IELTS, YDS gibi dil sınavlarına çalışanlar için birebir

EngVid: Gönüllü öğretmenler tarafından kurulan EngVid, sokak dilinden İngilizce sınav tüyoları, gramerden kelimelerin nasıl telaffuz edilişine kadar her yerde bulamayacağınız konulara kaynaklık etmektedir. Eğlenceli ve kendine has anlatımlarıyla anlatımları, şakalarıyla EngVid ücretsiz bir İngilizce öğrenme sitesidir.

Voice Of America: Günlük haberleri hem okuyup hemde dinleyerek, kelime ve deyimleri örnekleriyle öğrenme fırsatı sunan VOA sınava çalışanların başucu kaynaklarından.

Busuu: Afrika’da sadece 8 kişinin konuştuğu bir dil olan busuu, iki girişimci tarafından tüm dilleri öğrenilebilecek bir kaynak haline getirilmiş. Yaklaşık 12 dili barındıran site interaktif bir öğrenme fırsatı sunuyor. Gramer, kelime, metin okuma-dinleme, quiz ve akabinde konu hakkında insanlarla konuşma imkanı sunan busuu bazı hizmetleri ücretli olsa da ücretsiz olarak yararlanılabiliyor.

Ekrem Uzbay: Yeditepe üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışan Ekrem Uzbay bilgilerini internetten ve hazırladığı kitaptan daha fazla öğrenciye ulaştırmayı hedefleyen bir öğretmen. Özellikle YDS gibi dil sınavlarına çalışmak isteyenlere önerilir.

Duolingo: Bir uygulama temelli olan duolingo özellikle yeni başlayanlar için muhteşem bir kaynak.

Lyrics Training: Şarkılar dinleyerek İngilizce öğrenmek ve pratik yapmak, şarkılar üzerinden oyunlar oynayarak ingilizce öğrenmek isteyenler için

Humans of New York: Adından da anlaşılacağı üzere, New York’ta yaşayan insanların hikayelerinin yazıldığı bu web sitesi okuma yapmak isteyenler için, gerçek hayat hikayeleri içermektedir.

Mister Duncan: Kendine has anlatımıyla İngiliz Mister Duncan ile İngilizce öğrenmek çok daha keyifli. Yoğunlaştığı konu üzerine tüm kelimeleri  paylaşan Mister Ducan farklı tarzı ve her dersini altyazılı sunmasının yanında 10 yılın üzerinde bir deneyime sahiptir.

Vocabulary: İngilizce kelime dağarcığınızı mı geliştirmek istiyorsunuz. Tamamen kelime öğrenme üzerine uzmanlaşmış bir site olan vocabulary.com’u ziyaret etmenizi öneririz.

Real English: Gerçek İngilizce … Sokaktaki insanları durdurup onlarla sohbet ederek gerçek bir İngilizce ve sokaktaki insanın İngilizcesini duymanıza olanak sağlayan bu Youtube kanalı, İngilizceyi dinleyerek pratik yapmak isteyenler için birebir 😉

Luke’s English Podcasts: Londra’da gerçek insanlarla sohbet eden Luke, insanlara British aksanını duyma ve öğrenmek imkanı sunmaktadır .

Crown Academy of English: Grammer, kelime bilgisi, dinleme gibi bir çok faydalı videoyu barındıran bir Youtube kanalı.

ELSA: İngilizce kelimeleri telaffuz konusunda problem yaşıyorsanız ELSA tam size göre. Sloganı ‘sanal telaffuz koçu’ olan ELSA mobil uygulama olarak çalışmaktadır.

Tandem: Adını iki kişinin sürdüğü ‘tandem’ bisikletlerden alan bu dil öğrenme uygulaması, iki kişinin karşılıklı olarak birbirlerine öğrenmek istedikleri dilleri öğretmeleri temeline dayanır.

 

Diğer İngilizce öğrenme sitelerine ulaşmak için buradaki yazıdan da faydalanabilirsiniz.