Otobüsle Avrupa’ya Seyahat Etmek

Daha öncesinde adını duymadığınız ancak son dönemde gerek sosyal medya da gerekse internet üzerindeki reklamlarla adından çok söz ettiren bir Avrupa turundan bahsetmek istiyorum. Seyahatin adı otobüsle Avrupa turu. Ancak bunu yalnızca bir gezi programı gibi düşünmemelisiniz. Çünkü gittiğiniz her yer özenli bir şekilde seçilmiş ve tercih edilmiş. Üstelik bu işi yapan firma daha öncesinden de çok kez organizasyonu gerçekleştirdiği için ne yapması gerektiğini iyi biliyor. Hatta size şöyle söyleyeyim vize almak için dahi günlerinizi harcamıyorsunuz.

Yolculuk konusunda tecrübesi olanlar bir anlamda kaplumbağa misali evinizi sırtınızda taşımak diyor. Çünkü gideceğiniz zaman kısa değil tam 19 gün boyunca Avrupa’nın 26 şehri ve 18 ülkesine yolculuk. Bu arada bu başarılı organizasyonu gerçekleştiren firmanın adı da Avrupa Rüyası ben katılımcı yorumlarına baktım ve bugüne kadar olumsuz yapılmış bir tek yorum bile görmedim hayatta yaşayabileceğiniz nadir anlardan biri.

Otobüste ilk günlerden sonra yaşınız kaç olursa olsun bir kolej havasının da oluştuğu ortada. Yaptığınız her şeyi birbirinizle paylaşmaya başlıyorsunuz ve bu size büyük bir keyif veriyor. Üstelik  birde bunun dönüşü var çünkü gördüklerinizi ve yaşadıklarınızı arkada kalanlara anlattığınız da kendinizi yeniden bir heyecan içerisinde buluyorsunuz.

Güneş siz bir ülkeden başka bir ülkeye giderken doğuyor. Hani bazı insanların hayalidir gün doğumunu izlemek ancak bu daha da farklı. Üstelik öyle basit yurtdışı turlarına da benzemiyor. 24 saatinizi bir arada geçirdiğiniz kişiler ve 19 günlük uzun bir süre. Kendinizi bir yapbozun parçası gibi düşünebilirsiniz çünkü artık uyum içerisinde olmaya başlıyorsunuz.