Prag’daki Öğrenci Yurtları ve Konaklama İmkanları

Erasmus+ ile Çek Cumhuriyeti‘nin başkenti Prag‘a gidecek ve kalmak için yer arıyorsanız bu yazımız size göre. Prag’da kalacak yer bulmak için yapmanız gerekenler aslında çok basit. Aşağıda vereceğimiz yurt bağlantıları ile iletişime geçip ve rezervasyon yapmanız yeterli olacaktır. Böylece vize başvurusunda da istenen konaklama belgenizi (accommodation letter) alabilirsiniz.

  • İlk seçenek bir hostelde kalmak. Prag’da bulunacağınız zaman dilimine göre değişse de hosteller diğer seçeneklere göre biraz daha pahalı olabilir. Bu açıdan size faydalı olabilecek Avrupa’da Ucuz Konaklama Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz. Yine de hostelde kalma konusunda ısrarcı iseniz buradan uygun fiyatlara hostel bulabilirsiniz.
Prag’daki Yurtlar ve Konaklama İmkanları
  • İkinci seçenek ise Prag’daki öğrenci yurtları.  Öncelikle Çek Teknik Üniversitesinin yurtları ve detaylı bilgilerine buradaki adresten ulaşabilirsiniz.  Bu yurtların fiyat listesine ise buradan ulaşabilirsiniz. Yurtlar aklında sorularınız olursa ubytovani@suz.cvut.cz adresine e-posta gönderebilirsiniz.
  • Prag’ın en büyük ve en eski üniversitelerinden biri olan Charles Üniversitesinin yurtlarına ve detaylı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz.
  • Bulduğunuz yurtlar okul, staj ve iş yerinize yeterince yakın değilse Prag Ekonomi Üniversitesinin yurtlarına ve detaylı bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Prag’daki öğrenci yurtları hakkında Türkçe destek almak için ÇekTürk’ün buradaki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Diğer yurt seçeneği ise Student Republic. SR Prag’da bulunan 6 adet yurdu ile konaklama hizmeti sağlayan bir şirket. Student Republic yurtlarına buradan ulaşabilirsiniz. Yurt fiyatlarının yukardaki seçeneğe göre pahalı olduğunu belirtmekte fayda var. İletişim için info@studentrepublic.cz adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Aşağıdaki web siteleri ile daha fazla konaklama seçeneğine ulaşabilirsiniz.

www.bezrealitky.cz
www.roommates.cz
www.expats.cz
www.prague.tv

Prag’daki bu ucuz konaklama seçeneklerine ek olarak konaklamayı facebook gruplarından veya sayfalarından yararlanabilirsiniz. Flatshare in Prague, Find Flat in Prague vb. arama kelimelerini kullanarak veya yeni tanıştığınız expat veya Çek arkadaşlarınıza sorarak size uygun konaklamayı bulabilirsiniz.

Bol Şanslar ve iyi Erasmuslar 🙂